Що робити поручителю, якщо позичальник помер?

10.06.2020
Що робити поручителю, якщо позичальник помер?

В українському законодавстві передбачені ситуації, при яких з гаранта знімається відповідальність за кредити. Бувають різні обставини, і часом постає гостре питання, що робити поручителю, якщо помер позичальник кредиту.

Відповідь на це питання криється в договорі, де, в ідеалі, повинні бути пункти про варіанти, чи зобов'язаний поручитель виплачувати кредит в разі смерті позичальника. У правовому полі є положення про те, що борги, як і майно, може передаватися у спадок. Виходом може стати угода сторін або грамотно складений договір поручительства, якщо помер позичальник. Далі ми розглянемо основні аспекти проблематики та можливі шляхи вирішення, якщо ви опинилися в ситуації, коли не знаєте, хто буде виплачувати борг.

Що буде з кредитом померлого?

На превеликий жаль, не можна однозначно відповісти, що з кредитом, якщо людина вмирає. Але є кілька кроків, як спростити життя родичам клієнта. Алгоритм наступний:

  1. Першочергово варто перевірити контракт про позику: там має бути положення про те, що буде з кредитом, якщо людина померла. Обов'язково потрібно читати всі пункти, навіть ті, які написані дрібним шрифтом в кінці. Можливо, саме там і криється порятунок від боргових зобов'язань. Якщо кредитування було на значну суму, то при складанні варто потурбуватися про подібні ситуації. Деякі компанії пропонують додаткове страхування. В іпотечному кредитуванні, обов'язково купується страховка на випадок, якщо людина взяла кредит і померла. Це допоможе убезпечити гарантів.
  2. Якщо нічого не прописано, а банк вимагає видачі боргових коштів, то можна оскаржувати поручительство в суді. Це трудомістка, морально складна процедура. Послуги хорошого адвоката допоможуть вирішити, що робити з кредитом, якщо позичальник помер, але на це потрібні додаткові вкладення. Навіть в разі, якщо справа виявиться виграшною, значну частину грошей доведеться заплатити захиснику інтересів.

Хто ж виплачує кредит в разі смерті позичальника в Україні? Якщо покійний був одружений більше трьох років, то боргові зобов'язання на себе повинен брати чоловік або дружина. Якщо немає партнера, то виплати можуть лягти на повнолітніх дітей або батьків, які не є пенсіонерами. Якщо позичальник помер, хто буде платити кредит у банку вирішує право успадкування і відповідні розпорядження.

Як віддати борги за померлого?

Чи повинен поручитель виплачувати кредит, якщо позичальник помер, вирішується в процедурному порядку, описаному вище. Якщо борг ліг на ваші плечі, то виникає питання, де взяти потрібну суму. Найпростішим та надійним способом в даній ситуації стане звернення в мікрофінансові організації, які працюють в сфері споживчого кредитування населення і можуть видати кредит з відкритими простроченнями.

Як відомо, позика під низькі відсотки на нетривалий термін дозволяє закрити термінові фінансові діри. Щоб зробити це, рекомендуємо звернутися в SpaceCredit. Умови кредитування в цьому МФО приємно здивують, як і швидкість прийняття рішень. Окремим перевагою бачиться повністю віддалений формат роботи. Сервіс мікрокредитування функціонує цілодобово, оформити позику на вигідних умовах можна і з поганою кредитною історією, і безробітним, навіть тим громадянам, які є поручителями в багатьох договорах. Для отримання позикових грошей достатньо мати мобільний телефон (ПК, планшет) з виходом в мережу, паспорт та ідентифікаційний код. Процедура — від реєстрації до отримання грошей на карту — займає 20 хвилин.

up