Що таке кредитна історія банку і де її можна перевірити?

01.06.2020
Що таке кредитна історія банку і де її можна перевірити?

В інформаційному суспільстві значна увага приділяється фіксації скоєних дій. Бюрократична система заснована на постійному заповненні, перевірці та занесенні в бази різних документів. Це необхідно для подальших процедурних моментів. У будь-якій організації є своєрідні схеми ведення справ, так що успіх безпосередньо залежить від грамотної організації і фіксації документів. До подібних реєстрів відноситься кредитна історія банку. Вона дозволяє самому клієнту та кредитним організаціям отримати більш детальну інформацію про благонадійність потенційного позичальника.

Кредитна історія — показник платіжної дисципліни

У широкому сенсі означає кредитна історія перелік операцій клієнта з кредитування із зазначенням суми боргу, особливостей позики і дисципліни виконання. Як тільки клієнт починає жити фінансовим життям, вдаючись до позик, у нього утворюється КІ. На стан КІ дивляться всі фінансові установи під час прийняття рішення по позиках. Велика частина відмов в матеріальної допомоги обумовлена недосконалістю історії клієнта.

Позику без перевірки кредитної історії можна взяти хіба що в нелегальних інстанціях, що пропонують гроші, у сумнівних кредиторів. Це чревате наслідками: є ризик втратити все майно. Історію боргових зобов'язань можна перевірити в Українському бюро кредитних історій. Там зберігаються відомості про всі боргові операції, що коли-небудь запитувалися або виконувалися українцями. Важливо розуміти, що отримати вашу КІ можете особисто ви, або фінансова організація, яка володіє відповідними ліцензіями та дозволами, але тільки з вашої згоди.

Чи можна оформити кредит з поганою кредитною історією

Для більшості організацій кредит з простроченням — це головна причина відмови в наданні матеріальної допомоги. Але є компанії, для яких КІ — всього лише цифри, а клієнт важливіший. Найчастіше таким компаніями є мікрофінансові організації. Спрощена процедура оформлення і лояльні умови приваблюють багатьох.

Однією з провідних на українському фінансовому ринку МФО є SpaceCredit. В даному онлайн сервісі діє лояльна політика по відношенню до позичальників. Кредит з поганою кредитною історією можливий завдяки тому, що SpaceCredit видає невеликі суми (від 100 до 6000 гривень) на нетривалий термін (від 1 до 30 календарних днів) з мінімальним відсотком надбавки. Особливістю так само є спеціальні пропозиції і регулярні акції, завдяки яким економити на мікропозик стає можливим. Компанія працює цілодобово, без перерв і вихідних.

up