Як стати на облік на біржу праці в Україні?

04.06.2020
Як стати на облік на біржу праці в Україні?

В сучасних соціо-економічних умовах необхідні значні зусилля для досягнення цілей. Сьогодні дуже легко втратити дохід, тому люди намагаються знайти стабільну роботу. Часом обставини можуть бути проти нас, і раптова втрата роботи стане великим ударом. Завдання будь-якого правового держави — забезпечити добробут своїх громадян.

Якщо українець втрачає роботу, то він має право стати на облік в центрі зайнятості. Дана організація надає послуги пошуку нового місця роботи, перекваліфікації та тимчасової допомоги у вигляді допомоги для населення при таких умовах:

 • постановка в центр зайнятості при звільненні за згодою сторін;
 • постановка в центр зайнятості при звільненні за власним бажанням;
 • постановка на облік в службу зайнятості при скороченні.

Як стати на облік в центрі зайнятості

Стати на облік в центр зайнятості в Україні без прописки досить легко: для цього достатньо зареєструватися, надавши перелік документів у встановлений термін (про це ми розповімо пізніше). Згідно з нормами чинного законодавства, немає часових рамок для постановки на облік в центр зайнятості з тимчасової реєстрації. Термін постановки може бути будь-яким, хоч через день після втрати роботи, хоч через рік, головне — підготувати все необхідне.

Отже, право встати в центр зайнятості на облік після звільнення мають:

 • працездатні громадяни України, які втратили роботу і, відповідно, не мають грошей для життя;
 • інваліди, які отримують соціальні виплати від держави;
 • особи до 18 років, звільнені через закриття підприємств;
 • громадяни після навчання через держпослуги, поки що не встигли знайти роботу.

Щоб стати на біржу зайнятості, потрібно прийти в найближче регіональне відділення (не обов'язково за місцем проживання) та надати пакет документів. Розглянемо докладніше, які документи необхідні для постановки на облік в центр зайнятості в Україні.

 1. Паспорт громадянина України або карта ID.
 2. Ідентифікаційний податковий номер.
 3. Військовий квиток (для чоловіків).
 4. Відомість з зазначенням рівня доходу з попереднього місця.
 5. Трудова книжка або договір, за яким працювали.
 6. Різні свідоцтва про підвищення кваліфікації або набуття навичок.

Також в правила оформлення входить відкриття рахунку в банку. Можна помітити, що список не такий великий: встати на біржу праці після звільнення за угодою сторін просто. При втраті основного місця роботи, щоб продовжувати отримувати стаж, варто скористатися цим надійним та  простим методом пережити кризову ситуацію. Часом фахівці бюро зайнятості можуть вимагати додаткові довідки і документи, але цього не варто боятися.

Іноземці також можуть стати на облік в службу зайнятості, але при дотриманні умов реєстрації. Потрібно надати:

 • документи про вид на проживання;
 • довідку переселенця або біженця.

Що стосується термінів постановки на облік, то вони можуть варіюватися в залежності від цілей.

Постановка в центр зайнятості: розмір допомоги

На даний момент згідно з нормативно-правовими актами українського законодавства виплати по безробіттю можуть здійснюватися протягом двох років. Хоча це досить умовні терміни, які змінюються в залежності від обставин. Наприклад, для пенсіонерів та громадян, яким до пенсії залишилося два роки, дається 720 днів. 360 днів — це середньостатистична цифра для виплат людям, які були звільнені або потрапили під скорочення в зв'язку з закриттям підприємств. У разі особистого бажання звільнитися без поважних причин грошову допомогу надають 270 днів. Також державою передбачені виплати терміном на 180 календарних днів для переселенців і молодих людей, які закінчили навчання в професійно-технічних або вищих навчальних закладах. Все вищевикладене регулюється трудовим кодексом України.

Розмір виплат залежить від стажу роботи, причин втрати трудового місця і інших чинників. Є певна схема розрахунку:

 • страховий стаж становить понад 10 років — виплата складе 70 % від нарахованої заробітної плати;
 • трудовий досвід досягає 6-10 років — 60 %;
 • стаж знаходиться в межах 2-6 ​​років — 55 %;
 • для офіційно працевлаштованих менше 2 років нарахують допомогу в розмірі 50 % від місячної зарплати.

Важливо розуміти, що в окремому випадку виплати, як і документи, необхідні для постановки на облік в фонд зайнятості, будуть іншими. Завдання фахівців — правильно розрахувати розмір допомоги, сума якої буде зменшуватися з кожним місяцем. Також відзначимо, що обсяг виплачуваної суми в місяць не повинен перевищувати чотири прожиткові мінімуми, визначених в Україні.

Як взяти кредит без трудової книжки

Якщо державних дотацій не вистачає для того, щоб вести звичне життя, завжди можна взяти кредит без трудової книжки. До вибору надійного фінансового помічника поставтеся серйозно. Необхідно розуміти, що кредит безробітним видають не всі. Але якщо необхідність в грошах відчувається гостро, то зверніться в SpaceCredit. Дана мікрофінансових організація відрізняється від конкурентів тим, що, незважаючи на невеликий термін роботи, вже встигла завоювати багатьох клієнтів завдяки прозорим умовам і спрощеною процедурою отримання позик: тут можна взяти кредит без трудової книжки.

Ми надаємо кращі умови серед усіх фінансових установ, працюємо онлайн, так що оформити кредит непрацюючим не складе труднощів. Процедура оформлення займає близько 20 хвилин. Зараз існують акції та промокоди як для нових, так і для постійних користувачів. Наприклад, новачкам ми даруємо кешбек, а ті, хто вже давно з нами, можуть взяти участь в акції та виграти значну знижку. У сервісі вигідно вирішувати фінансові проблеми.

up