Чим може загрожувати невиплата по кредиту банкам і МФО?

01.05.2020
Чим може загрожувати невиплата по кредиту банкам і МФО?

В інтернеті регулярно трапляються оголошення про можливість оформити терміновий приватний позику грошей під відсотки, без застави та передоплат. Його здійснюють небанківські структури і не мікрофінансові організації, а зовсім інший підвид - приватники.

Як правило, отримати приватний кредит без застави в Україні легше, ніж в банку, тому люди з проблемними заборгованостями, відкритими простроченням і зіпсованої КІ звикли звертатися до таких лихварів.

Однак висока лояльність забезпечується такими параметрами, як завищена ставка, заставне забезпечення або занадто значні штрафи. Також є ті, які співпрацюють з криміногенними верствами суспільства і використовують їх як колекторів при стягненні.

У цій публікації розберемося докладніше, де і на яких підставах можна взяти кредит від приватного інвестора в Україні, чи правомірні такі угоди і чи є альтернатива.

Хто такі приватні кредитори?

Грошові приватні позики надають фізособи, які мають вільні фінанси і бажаючі на цьому заробити. Вони не мають ліцензії Нацбанку і їх діяльність не регулюється правовими нормами. Часто вони називають себе як інвестори, бізнесмени, лихварі. Вони працюють приблизно за єдиною схемою:

 • Клієнт надає призначений список документів (паспорт та ідентифікаційний код - основні з них);
 • Вказати особисті дані і укласти контракт.

Щоб взяти приватний позику терміново в Україні, складається підкріплювальний документ:

 • Письмова розписка;
 • Усна домовленість (підходить виключно, коли мова йде про родичів або близьких, які займають кошти, але практика показує, що не завжди можна довіряти на слово навіть рідним);
 • Нотаріально завірений договір.

Хто може брати в борг у приватників?

Зазвичай цей вид кредитування використовують в крайніх випадках, коли:

 • Відмовляють банки;
 • Погана кредитна історія;
 • Немає офіційного доходу.

Тому отримати кредит від приватної особи в Україні можуть: громадяни країни, які досягли повнолітнього віку. Деякі кредитори підвищують вікові обмеження до 21 року або 25 років, коли фігурують великі грошові обсяги.

Як правило, займ від приватних інвесторів схвалюється всім бажаючим, особливо якщо у заявника є нерухомість у власності, яку можна буде вилучити при порушенні умов контракту або допущених простроченнях.

Умови і особливості кредитування

Взяти позику онлайн під відсотки у приватної особи можна на таких засадах:

 • Без жорстких вимог і безлічі паперів;
 • Сума та строки не мають обмежень, а процентний тариф встановлює сам Займодатель;
 • Практично завжди запорука - обов'язкова складова, оскільки інших гарантій позичальник надати не може;
 • Без перевірки відомостей з УБКІ, оскільки кредитодавці не мають до неї доступу.

Однак існують випадки, коли взяти терміновий позику від приватної особи під розписку, без передоплати не так-то просто. По-перше, деякі вимагають внести завдаток, що може свідчити про ймовірну спробу шахрайства. Такі прохання повинні насторожити і змусити задуматися.

По-друге, кредитори-приватники часто завищують відсотки і нараховують непідйомну переплату в найкоротші терміни. У підсумку можна втратити квартиру, авто або навіть здоров'я після зустрічі з колекторами-нелегалами.

Чи законні такі угоди?

Як уже обмовлялося вище, приватні кредити від приватних осіб (інвесторів) необхідно завіряти нотаріально, оскільки просту розписку або усну згоду реально оскаржити в судовій інстанції за сприяння висококласного адвоката. Так, відносини позичальник-кредитор регулюються Цивільним кодексом (ЦК), який свідчить, що угода вважається укладеною з моменту передачі коштів.

На жаль, на ринку зустрічаються шахраї, готові поживитися довірливістю і недосвідченістю в кредитно-фінансових питаннях. Щоб не потрапити на "кидал", слід дотримуватися простих правил:

 • Чи не перераховувати початкових внесків до отримання позики;
 • Запросити документацію кредитуючої боку, зробити копії;
 • Проводити транзакції через банківські рахунки;
 • Відмовляють в особистій зустрічі частіше злочинці, тому варто насторожитися при відмові.

Де отримати гроші без ризиків?

В області індивідуального інвестування все ж зустрічаються шахраї і недобросовісні представники, що перетворює цей вид фінансування в російську рулетку - пощастить чи ні? Якщо за вдачею Ви людина не ризиковий, і вважаєте за краще надійні джерела, краще звернутися в сервіс Спейс-кредит, який пропонує перший кредит без відсотків до 6000 грн, а для постійних користувачів доступні збільшення ліміту до 12000, знижки, акційні пропозиції та розіграші призів.

При цьому можна взяти кредит з поганою кредитною історією і без трудової книжки. Наш клієнт повинен бути громадянином України, які досягли 18-річного віку. Інші параметри, включаючи розмір заробітної плати і наявність стабільного доходу, не мають вирішальної ролі. Тому ми приймаємо 95% онлайн-запитів від всіх бажаючих.

Варто додати, що співпраця з Space-Credit регламентується нормами чинного законодавства і сервіс має підтверджені ліцензії на кредитно-фінансову діяльність. Також ми відповідально ставимося до наданої персональної інформації і надійно захищаємо її, про що свідчать сертифікати безпеки.

up