Хто може бути поручителем за кредитом в Україні?

09.06.2020
Хто може бути поручителем за кредитом в Україні?

Коли виникає необхідність приймати складні фінансові рішення, а саме взяти грошовий кредит, то для державних або комерційних банків потрібно зібрати великий пакет документів з довідками про працевлаштування, про склад сім'ї та доходи, або залишити в заставу рухоме або нерухоме майна. Як варіант — кредитори вимагають притягнути поруки.

Фінансові операції, особливо боргові, регулюються жорстким набором правил. Вони необхідні для того, щоб убезпечити грошовий фонд, зберегти та примножити капітал. Однак для громадян це вкрай незручно й затратно по часу, так що багатьох лякає така процедура. Особливо важко знайти надійного суб'єкта, який може стати поручителем за кредитом в банку. Мало хто погоджується на такі умови фінустанов, адже перестати бути поручителем в банку складно. Тим більше, що родич може бути поручителем, але в разі виникнення труднощів можна зіпсувати особисті відносини.

У даній статті ми постараємося розглянути ключові моменти і відповісти, хто точно не може стати гарантом по боргових зобов'язаннях, чи можна бути поручителем 2 рази і які критерії висуваються до потенційних поручителів.

Залучення поручителя — важливий крок

У широкому сенсі порука - взяття зобов'язань виплатити борг за позичальника в разі настання його фінансової неспроможності. Якщо клієнт банку зникає або не платить за позикою, що кредитують компанії звертаються до фізичної особи-поручителя з вимогою віддати гроші за боржника. Кожен банк висуває свої критерії до гарантів, але найчастіше вдаються до допомоги родичів, таких як дружина, чоловік, батько і мати, в окремих ситуаціях — дочка. Іноді по матеріальним показниками рідні не в змозі поручитися — тоді просять більше заможних друзів або начальство.
Між банком та боржником укладається договір, де прописані основні пункти, хто може бути поручителем за кредитом в банку, в яких випадках настає порука, а також як припиняється дія гарантій. Відповідальність поручителів регулюється Цивільним кодексом України.

У більшості відомих випадків поручитель повинен бути:

  • відповідальним громадянином України;
  • віком від 21 року до 70 років;
  • офіційно працевлаштованим;
  • платоспроможним (мати відповідний критеріям дохід; в тому числі з бізнес-джерел);
  • законослухняним (перевіряється відсутність проблем з оподаткуванням і законом).

Важливий момент: необхідно, щоб дохід поручителя дорівнював або перевищував дохід заявника. Не має право виступати гарантом:

  • безробітний;
  • іноземний громадянин;
  • інвалід 2 групи та пенсіонер бути поручителями по іпотеці також не може, якщо йому більше 70 років.

Оцінючи фінансові можливості потенційного гаранта, кредитори враховують рівень доходу. У кожного банківської установи своя методологія перевірки платоспроможності. Переважно оцінюється рівень щомісячного доходу, наявність дивідендів від внесків, нерухомості, автомобіля, цінних паперів та інших активів, з яких сплачується податок. Таким чином, позичальник може бути поручителем в банку, маючи кредитні зобов'язання, в разі належного рівня достатку. Аналогічно приймається рішення про те, чи можна бути поручителем у двох.

Взяти кредит без поручителів в SpaceCredit

Оформлення поручительства — рішення, що виходить за межі фінансових відносин, особливо при необхідності гарантувати платіжну дисципліну рідних та близьких, будь це дружина, батьки, діти або друзі. Щоб оцінити, яким може у поручителя бути кредит, слід оцінити рівень його достатку. Бути поручителем двічі також допустимо за умови високого рівня доходу.

Якщо ви хочете взяти кредит без поручителів, щоб не турбувати знайомих, віддайте перевагу надійному лідерові мікрокредитування — SpaceCredit. Оформити мікропозику онлайн можна в обсязі від 100 до 6000 гривень при первинному зверненні, і до 12 000 гривень — при наступних. Для такої суми не потрібно залучати третіх осіб, і вже тим більше турбувати рідних. Для користувачів сервісу передбачені вигідні знижки та спеціальні пропозиції, спрямовані на економію зворотних коштів. Оформлення відбувається онлайн і цілодобово, а видаються гроші без відмови.

up