Яка пенсія по втраті годувальника передбачена в Україні в 2020 році?

13.06.2020
Яка пенсія по втраті годувальника передбачена в Україні в 2020 році?

Втрачати близьких важко. Оговтатися від втрати складно, як і знайти внутрішні сили рухатися далі. З втратою рідної людини складно змиритися на моральному рівні та в плані вирішення повсякденних проблем. Коли втрачаються орієнтири, мимоволі виникає питання, як жити та виживати. Окремо ситуацію може ускладнити факт, що суб'єкт утримував сім'ю. На жаль, не можна застрахуватися від вселенських бід, якщо на утриманні залишилися члени сім'ї, держава бере зобов'язання по утриманню та може видати пенсію по втраті годувальника. У представленій статті ми постараємося розібрати основні положення: розмір допомоги, хто має право на її отримання, як відбувається розрахунок пенсії.

Умови нарахування виплат по відсутності годувальника

Згідно з українським законодавством отримують недієздатні рідні покійного:

  • неповнолітні (прийомні / біологічні) діти, народжені не пізніше, ніж через 10 днів після загибелі батька;
  • інваліди, здатні довести факт знаходження на піклування у загиблого;
  • подружжя;
  • літні батьки.

Приймаючи рішення, як отримати допомогу на дитину у разі втрати годувальника в Україні в 2020 році, доцільно апелювати до родинних зв'язків. Неповнолітні діти апріорі є непрацездатними, для них немає гарантій, зарплат, субсидування. Виплата пенсій дітям по втраті годувальника здійснюється терміном:

  1. До настання повноліття. Оформляє гроші індивід, який представляє інтереси на законних підставах: мати, батько, опікун.
  2. Якщо дитина вступає до навчального закладу (ВНЗ, академія, ПТУ та інші), то закон України передбачає продовження пенсії до 23-х років. Але тільки за умови, що навчається спадкоємець на денній формі і приносить довідки про успішне завершення навчального семестру. У разі виключення з універу надбавка знімається. Законні представники після 18 років вже не потрібні, сума оформляється безпосередньо на одержувача. 

Скільки становить мінімальна пенсія у зв'язку з втратою годувальника в Україні?

Обсяг багатьох соцвиплат в країні безпосередньо залежить від показника прожиткового мінімуму. З огляду на те, що індекс постійно змінюється, змінюється і мінімальний розмір соціальної пенсії по втраті годувальника в Україні в 2020 році. Варто сказати, що вся сім'я отримує одну пенсію по втраті годувальника, то вона розподіляється між родичами пропорційно. У зв'язку з підвищенням соціальних стандартів ліміт виплат підвищиться. Мінімальна пенсія по втраті годувальника після 18 років в Україні доступна, якщо померлий встиг відпрацювати певну кількість трудових років:

  • 2 роки — у разі смерті у віці до 23 років;
  • 3 роки — 24-26 років;
  • 4 роки — 27-31 років;
  • 5 років — досяг віку 32 років.

Регулятор заявив, що розмір трудової пенсії у зв'язку з втратою годувальника збільшиться  в 2020 році, а тому виплата на одного одержувача складе тисячу шістсот тридцять вісім гривень, на двох — тисяча дев'ятсот шістьдесят-шість гривень, на трьох — 2457 гривень. Збільшення пенсії, як зазначалося, залежить від індексації дотаційних показників. Збільшення можна очікувати особам, які втратили годувальника-військовослужбовця.

Оформлення соцвиплат — складний і неоднозначний процес. Бюрократична система наскрізь просякнута купою довідок і паперів, так що варто бути готовим до того, що потрібна доказова база спорідненості із загиблим: зацікавленим громадянам доведеться зібрати пакет документів для надання до Пенсійного фонду.

Як бути, якщо грошей все одно не вистачає?

Якщо підвищення пенсії по втраті годувальника в 2020 році не врятувало від фінансових труднощів, звертайтеся в SpaceCredit. Значні бонуси та низькі ставки забезпечать вас і допоможуть виконати бажання. Взяти мікрокредит можна через інтернет — протягом 20 хвилин. Сума до погашення буде вказана на кредитному калькуляторі як тіло кредиту плюс надбавка у вигляді відсотків. Особливістю мікрокредитування в нашій компанії є високий показник схвалення заявок. Завдяки цьому кредит пенсіонерам, безробітним, студентам і всім бажаючим стає реальним. Для отримання грошей досить мати паспорт, код та банківську картку.

up