Чи подають МФО в суд на боржників?

21.05.2020
Чи подають МФО в суд на боржників?

Сьогодні наша країна посідає перше місце за кількістю неповоротних кредитів в Європі, що пов'язано з поточною економічною ситуацією і низьким рівнем культури кредитування в українському суспільстві. Тому банки захищають свої вкладення страховими зобов'язаннями, заставним майном або особою-поручителем, що відповідає за позичальника в разі його ігнор. Але як застраховані мікрокредітной компанії, що працюють без застави, поручителів і довідок з роботи?

Як відомо, всі фінансові структури мають право відстоювати свої інтереси і капітал, адже їх діяльність регламентується Законами України. Так, при невиконанні позичальником своєї частини договору кредитор має право оформити юридичну претензію про захист своїх прав в державні органи.

В яких випадках МФО може подати в суд?

Як правило, непорозуміння між кредитором і клієнтом настає поетапно і не відразу призводить до зали суду:

  • Після першої прострочення система починає нараховувати пеню - підвищений щоденний відсоток, деякі передбачають додатково фіксований штраф. Про зміну тарифу людина повідомлений через особистий кабінет. Також можливі дзвінки на телефон заявника з метою уточнення причин і консультації;
  • Далі організація передає інформацію в Українське бюро кредитних історій (УБКІ), що автоматично впливає на якість КІ порушника;
  • Спроби зв'язатися по телефону, СМС-розсилка і листи за адресою проживання;
  • На цьому етапі кожна структура вирішує індивідуально - передати борги колекторському агентству або ж МФО подає в суд. Рішення залежить від рентабельності і витрачених ресурсів. У штаті всіх МКК задіяні юристи, що спеціалізуються по фінансовому сектору, тому вони завжди готові відстоювати своє.

Через якийсь час МФО подає в суд?

Щоб зібрати повний список документів і скласти позовну заяву, юристам знадобиться пару робочих днів, але ніхто не діє радикально відразу після пропущеного платежу. Перш, ніж перевести діалог в юридичну площину, співробітники повинні переконатися, що позичальник не зацікавлений у мирному врегулюванні питання і не налаштований на повернення грошей.

Якщо у відповідь, як то кажуть, тиша, і боржник ігнорує всі пропозиції і повідомлення, то ймовірно слід суд з МФО після 5-6 місяців одностороннього розмови.

Як часто МФО звертаються до суду?

Українців цікавить, як часто МФО подають в суд, оскільки з статистики можна зрозуміти їх налаштованість. Так, виходячи з відкритих даних реєстру судових рішень, компанії-кредитори вважають за краще знаходити компроміси мирним шляхом, не привертаючи державні служби, оскільки це витрачає тимчасові ресурси та інші резерви.

МФО не подають до суду на боржників в більшості проблемних випадків, оскільки дати відстрочку або продовжити термін дії договору набагато вигідніше обом сторонам конфлікту.

МФО подали в суд: що робити?

Коли отримали лист-повідомлення про зареєстроване заяві, слід діяти швидко і організовано:

  • Вийти на прямий діалог з проханням домовитися безпосередньо. Багато МКК надають можливість пролонгації, тобто продовження угоди на тих же умовах. Можна попросити перерахунок відсотків і штрафів. Іноді організації знімають до 100% нарахованої переплати;
  • Якщо компанія вважає, що їй вигідніше стягнути заборгованість за законною процедурою, краще обзавестися підтримкою адвоката по кредитно-фінансовим процесам. Їхні послуги коштують недешево, тому щоб виграти суд по кредиту у МФО, доведеться спочатку витратитися. Можна взяти позику онлайн в сервісі Space-Credit на оплату правового фахівця.

Сервіс Спейс-Кредит надає позику з простроченням, поганий КІ і активними боргами в інших установах. Перший кредит без відсотків до 6000 грн оформляється за 15 хв, не покидаючи квартири. Звертатися вдруге також вигідно, оскільки клієнт стає учасником програми лояльності з постійними знижками, автоматичним схваленням і збільшенням ліміту до 12000 гривень.

Відгуки від наших користувачів зайвий раз підтверджують, що Спейс-кредит - це найкращий і надійний фінансовий помічник.

up