Який термін позовної давності по кредиту в Україні?

19.06.2020
Який термін позовної давності по кредиту в Україні?

Іноді терміново потрібні гроші на одномоментні потреби. Багато з нас намагаються знайти додаткове джерело доходу, звертаються за допомогою до рідних, але часом стикаються з відмовами. Згідно зі статистичними даними, у великого числа українців грошей вистачить максимум на місяць, а то й менше. Деякі залишаються без шансів для існування, і змушені жити, «склавши зуби на полицю». Для багатьох єдиним виходом є кредитування, але в разі несвоєчасного виконання взятих зобов'язань ситуація стає ще гірше.

Наприклад, людина купила в борг на машину. Чесно виплачував займ цілий рік, і при цьому автомобіль був єдиним засобом заробітку. Але машину викрали, й поліція поки не дає обнадійливої відповіді. Тим часом банк продав борг колекторам, які зацікавлені йти на рефінансування в надії на великий заробіток. Що робити в такій ситуації? Виникає необхідність розглянути докладніше поняття, з якого моменту вважається термін позовної давності по кредиту для фізичних осіб, а також як можна втілити термін давності щодо невиплачених кредитах в Україні і як домогтися позитивного рішення через суд.

Термін позовної давності: основні поняття

Для початку зазначимо, що термін позовної давності боргу за банківським кредитом в Україні — це час, коли кредитодавець може вимагати від боржника виконання договору. У нашої країни існує загальний і спеціальний термін давності: перший становить 3 роки, а другий є об'єктом маніпуляцій фінансових організацій. Як правило, компанії позиціонують спецдавность терміном на один рік, але залишають за собою право переглянути умови.

Окремо ситуацію ускладнює факт передачі або продажу боргу нечесним фірмам, після чого колектори дзвонять і погрожують розправою. Стягнення заборгованості по кредиту — не найприємніша процедура, й наполегливо рекомендуємо не доводити до подібного, але якщо обставини вже так склалися, варто завжди уважно читати угоду про кредитування фізосіб.

Згідно цивільно-правовому кодексу України, якщо якщо минув строк позовної давності заборгованості по кредиту громадянина, то в позові кредиторам може бути відмовлено, але на практиці все значно складніше. Виходячи з наявних даних, подати позовну заяву на боржника можна протягом трьох для стягнення відсотків й одного року — для отримання пені до моменту суду.

Як визначають термін позовної давності за простроченим кредитом?

У вітчизняному правовому полі існує дві точки зору на визначення періоду дії кредитних зобов'язань. Велика частина суддів сходяться на думці, що він наступає в момент завершення дії кредитного договору. Але є й ті, хто бере за відправну точку дату прострочення. В особливому порядку визначається:

  • термін позовної давності за банківськими споживчими кредитами для спадкоємців;
  • термін позовної давності по невиплачені кредити поручителів.

Таким чином, в кожній окремій ситуації трактування понять здійснюється індивідуально. Наприклад, дізнатися, з якого моменту відраховується термін позовної давності по кредиту померлого родича (чоловіка), можна тільки за фактом звернення до суду.

Не можна розслаблятися, якщо термін кредитування, на вашу думку, вийшов. Банк міг змінити умови для фізичної особи-позичальника. У завдання суду не входить перевірка терміну, це повинні вирішувати сторони спору. У складній фінансовій ситуації потрібно знайти кваліфіковано правого фахівця, щоб він проаналізував договір і зміг захистити ваші інтереси в суді.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що термін позовної давності за споживчим кредитом після рішення суду в Україні встановлюється індивідуально. Важливо не затягувати з виплатами в разі відмови, адже за кілька років борг зросте на десятки тисяч в залежності від вихідного тіла кредиту.

Чим загрожує прострочена позика?

Кредит з простроченням псує життя позичальника. Дані про невиплату передаються до митної й міграційної служби, це перешкоджає виїзду за кордон. Також невиконані боргові зобов'язання впливають на КІ та зводять до нуля шанси на отримання подальших позик. Термін позовної давності по стягненню боргу та відсотків по кредиту в банку після рішення в суді багато в чому залежить від доказової бази відповідача.

З огляду на карантинні заходи, в Україні були переглянуті правила кредитування населення. Банки поки не має права нараховувати пеню на довгострокові позики, хоча це правило не торкнулося користування кредитними картами. І якщо ви вже опинилися на межі фінансової катастрофи, не закривайте очі на ситуацію — оформіть кредит без посередників в SpaceCredit.

up